Zaproszenie do udziału w Młodzieżowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Dystans”

Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych „Dystans

Serdecznie zapraszamy Państwa Zaprodszenie . Organizatorami Festiwalu są Anna Adamiak, Michał Korwek, Jakub Kozikowski oraz Joanna Chludzińska. Współorganizatorem Festiwalu jest Miejski Dom Kultury i Środowisk Twórczych w Łomży. Festiwal jest realizowany w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy próbują swoich sił w tworzeniu etiud filmowych. Festiwal daje Wam możliwość wyrażenia swojego zdania na temat dystansowania społecznego za pomocą stworzonego przez siebie max. 15 min filmu. Czy dystansujemy się od społeczeństwa tylko w trakcie pandemii? Może ktoś jest odcięty od społeczeństwa z powodu ciężkiej choroby? Może to społeczeństwo izoluje niektóre jednostki? A może sami wolimy trzymać się z daleka?

Czekamy na Wasze dzieła do 15.11.2020 r.

Do 15.11.2020 r. należy przesłać swój film razem z kartą zgłoszenia i ewentualną zgodą rodzica na adres mailowy Festiwalu. Do Finału Festiwalu dostanie się 8 najlepszych filmów wybranych przez Komisję Kwalifikacyjną, która ogłosi wyniki do 20.11.2020 r. za pomocą Facebooka Festiwalu oraz drogą mailową. Gala Finałowa Festiwalu odbędzie się w Łomży 29.11.2020 r. W jej trakcie odbędą się warsztaty filmowe i dziennikarskie, pokaz filmów, które dostały się do Finału Festiwalu oraz spotkanie z reżyserem Adamem Guzińskim i projekcja jego filmu „Wspomnienie lata”. Jury Festiwalu wybierze i nagrodzi 3 najlepsze filmy z finałowej ósemki.

Dla zwycięzców zostały przewidziane trzy nagrody pieniężne:

I miejsce 1200 zł,

II miejsce 1000 zł,

III miejsce 800 zł.

W Jury Festiwalu zasiądą krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz oraz reżyserzy Anna Pawluczuk i Adam Guziński.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Festiwalu www.dystans.mdk.lomza.pl i Facebooku „Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Dystans”. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego ( +48 501596514 ) oraz mailowego dystans.mdk@gmail.com .