Rok szk. 2013/2014

Osiągnięcia sportowe w Gimnazjum:

– I miejsce w Mistrzostwach Miasta Łomży w piłce siatkowej chłopców w ramach Gimnazjady, Łomża, op. I. Dobkowski

– V miejsce w Mistrzostwach Grupy Zachodniej w piłce siatkowej chłopców w ramach Gimnazjady, 03.12.2013 Wysokie Mazowieckie, op. I. Dobkowski

II miejsce w Mistrzostwach Miasta Łomży w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Gimnazjacy, Łomża op. Ewa Januć

– VII miejsce w Mistrzostwach Grupy Zachodniej w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Gimnazjady, 05.12.2013 Wysokie Mazowieckie, op. E. Januć

4Fot. Drużyna w składzie: Tarczewska Barbara (Kap.), Piątek Joanna, Dardzińska Anita, Jabłonowska Emilia, Białaczak Izabela, Suchodoła Karolina, Pardo Iga, Karwowska Karolina, Lis Monika.

 

Mistrzostwo Miasta Łomża w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych, Łomża 25.09.3013

III miejsce drużyna dziewcząt w składzie: Kamila Szabłowska, Aleksandra Matejkowska, Anna Tołczyk, Joanna Piątek, Barbara Tarczewska, Karolina Karwowska, Anita Dardzińska, Emilia Jabłonowska, Katarzyna Rodak – op. B. Dąbrowska, E. Januć.

Awans do półfinału wojewódzkiego uzyskały:

I miejsce Kamila Szabłowska (rocznik 2000)

I miejsce Aleksandra Matejkowska (rocznik 1999)

Katarzyna Rodak, Joanna Piątek.

III miejsce drużyna chłopców. – op. M. Mroczkowski,

IV miejsce Łępicki Patryk (rocznik 1999)

IV miejsce Krajewski Marcin (rocznik 2000).

Gimnazjada Grupy Zachodniej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, Rybaki 06.10.2013

Dziewczęta miejsce XVII

II miejsce Aleksandra Matejkowska (rocznik 1999)

Finał Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, 19.10.2013 Białystok,

IV miejsce Aleksandra Matejkowska (rocznik 1999),

Gimnazjada Grupy Zachodniej w lidze lekkoatletycznej, Łomża 2.10.2013

Dziewczęta XX miejsce – opiekun Beata Dąbrowska, Ewa Januć,

I miejsce w biegu na 600 m Aleksandra Matejkowska

III miejsce w biegu na 300 m Kamila Szabłowska

Chłopcy XVIII miejsce – opiekun Marcin Mroczkowski

II miejsce w biegu na 100 m Przesław Jakub

III miejsce w skoku w dal Krakowiecki Piotr

– I miejsce w Mistrzostwach Miasta Łomży w szachach, drużyna chłopców, 12.10.2013 Łomża, op. Michał Bielicki.

– II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Grupy Zachodniej Szkół Gimnazjalnych           w Szachach, Łomża 10.11.2013 op. Michał Bielicki,,

– V miejsce w Finale Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Szachach, drużyna chłopców, Białystok, 01.12.2013 w składzie:

Drużyna w składzie: Adrian Bałazy, Marcin Łukaszewski, Bartosz Bałazy, Gąsiewski Dominik. op. Michał Bielicki,

– I miejsce w Mistrzostwach Miasta Łomży w Futsalu, drużyna chłopców, op. J. Narewski,

– II miejsce w Półfinałach Grupy Zachodniejw Futsalu, drużyna chłopców, op. J. Narewski, Łomża13.12.2013

– IV miejsce w Mistrzostwach Grupy Zachodniej w Futsalu chłopców w ramach Gimnazjady, Łomża 17.12.2013. op. Jacek Narewski.

Drużyna w składzie: Drozdowski Mateusz, Przesław Jakub, Baldachowski Mateusz, Bałazy Adrian, Łukaszewski Marcin, Gąsiewski Dominik, Dobosz Konrad, Matyjaszczyk Szymon, Szeligowski Łukasz, Niebrzydowski Mateusz.

Finał Gimnazjady Grupy Zachodniej w Pływaniu, Wysokie Mazowieckie 19.02.2014

Dziewczęta – II miejsce

II miejsce Sztafeta 4 x 50m w składzie: Wiktorzak Natalia, Modzelewska Anna, Elster Joanna, Janczewska Marta, (2;28,61)

50 m stylem klasycznym:                           50 m stylem dowolnym:

I m-ce – Modzelewska Anna, 41,54             IV m-ce – Wronowska Kamila 39,51

II m-ce – Janczewska  Marta, 42,83             V m-ce – Elster Joanna , 40,97

VI m-ce – Arnista Aleksandra 54,28            VIII m-ce Wiktorzak Natalia, 43,78

Chłopcy – VI  miejsce

50 m stylem klasycznym:                           50 m stylem dowolnym:

II m-ce – Gutowski Jakub, 40,84                VI m-ce Krajewski Mateusz, 34,78

VI m-ce – Grabowski Michał, 43,79            XIII m-ce Gronek Jacek, 38,73

XIV m-ce Matyjaszczyk Szymon, 39,51

Sztafeta 4 x 50 m zajęła miejsce VI.

5

FINAŁ Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Pływaniu, Suwałki, 05.03.2014

Dziewczęta miejsce VII, Chłopcy miejsce XVIII

VI m-ce Modzelewska Anna st. klasycznym, 40,72

XII m-ce Janczewska Marta st. klasycznym 43,52

XII m-ce Gutowski Jakub st. Klasyczny 39,55

Sztafeta dziewcząt 4×50 m miejsce VIII, 2;30,83 w składzie: Elster Joanna, Janczewska Marta, Wronowska Kamila, Modzelewska Anna.

Osiągnięcia sportowe Liceum:

Liga Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku:

–  Piłka siatkowa dziewcząt – II liga  – op. E. Januć

– Piłka siatkowa chłopców – III liga – op. I. Dobkowski

– Futsal chłopców – III liga – op. M. Mroczkowski

Wszystkie drużyny są jeszcze w trakcie rozgrywek ligowych.

– II miejsce w Mistrzostwach Miasta Łomży Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt, op. J. Narewski

Drużyna w składzie: Zeser Paulina, Wiaksa Aneta, Chaberek Izabela, Zawadzka Aleksandra, Modzelewska Ewa, Biała Olga, Kamińska Karolina, Brzostowska Monika.

– IV miejsce w Mistrzostwach Miasta Łomży Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Chłopców, Łomża, po. M. Bielicki

Drużyna w składzie: Hubert Ciszewski, Michał Mioduszewski, Piotr Olszewski, Grzegorz Staniszewski, Artur Wądołowski, Dziekoński Michał, Dmochowski Adam, Łuniewski Marek.

Mistrzostwa Miasta Łomży Szkół Ponadgimnazjalnych w Indywidualnych Biegach Przełajowych, 25.09.2013, Drużyna dziewcząt miejsce VI

Drużyna w składzie: Anita Żelazna, Urszula Truchel, Ewelina Gałązka, Małgorzata Boczkowska, Ola Olszyńska.

Mistrzostwa Miasta Łomży w Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, Łomża, 19.09.2013. Drużyna dziewcząt III miejsce.

I miejsce sztafeta 4×100 m,

I miejsce w biegu na 100 m  – Weronika Szuba,

III miejsce w biegu na 100 m – Monika Zielińska,

III miejsce w biegu na 800 m – Ewelina Gałązka,

II miejsce w skoku w dal – Marta Kaliściak,

II miejsce w rzucie oszczepem – Agata Kruszewska,

III miejsce w pchnięciu kulą – Oliwia Karwowska.

– I miejsce w Mistrzostwach Miasta Łomży Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach, Łomża 22.10.2013, Drużyna chłopców, op. B. Dąbrowska.

– II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Grupy Zachodniej w Szachach drużyna chłopców, Piątnica 17.11.2013, op. B. Dąbrowska

– V miejsce w Finale Licealiady województwa podlaskiego w szachach, Białystok, 30.11.2013, op. Drużyna chłopców, XVI miejsce Drużyna dziewcząt, op. Beata Dąbrowska

Drużyna w składzie: Dziekoński Bartłomiej, Niedbała Piotr, Salamoński Paweł, Burdach Emil.

Drużyna w składzie: Weronika Redyk, Paulina Redyk, Agata Błaszkiewicz.

– Trwa XV Edycja Szachowej Ligii Szkolnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomża, (op. B. Dąbrowska),

– IV miejsce w Mistrzostwach Miasta Łomży w Tenisie Stołowym, Łomża16.11.2013.

Drużyna w składzie: Trzonkowska Karolina, Darmetko Iza, Kapelewska Justyna, Milewska  Katarzyna.

6

 

Zajęcia i turnieje szkolne i pozaszkolne

Sekcje sportowe uczestniczyły w turniejach towarzyskich:

– Turniej Siatkówki Dziewcząt o „Puchar Dyrektora ZSE i O w Łomży” –

IV miejsce drużyna PG 6, (op. Ewa Januć)

– Turniej  Siatkówki Chłopców o „Puchar Dyrektora ZSE i O w Łomży” –

I miejsce drużyna I LO. (op. Ireneusz Dobkowski)

– II miejsce w IV otwartym turnieju Mikołajkowym w piłce Siatkowej o puchar Rektora PWSiIP w Łomży, Łomża, grudzień 2013.

            Opracowała Ewa Januć