Konferencja metodyczna Kolno 2014

Konferencja Metodyczna Nauczycieli Wychowania Fizycznego

Hasło przewodnie: „Ćwiczyć każdy może”.

W dniach 6 – 7 czerwca 2014 roku w Kolnie odbyła się Konferencja Metodyczna dla  nauczycieli wychowania fizycznego. Na spotkanie stawili się „wuefiści” z całego regionu. Naszą szkołę reprezentowały nauczycielki wychowania fizycznego: Beata Dąbrowska i Ewa Januć.

Organizatorem spotkania było Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie.

Rok szkolny 2013/2014 jest „Rokiem szkoły w ruchu” – napisała Minister Edukacji w specjalnym liście do uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji inauguracji nowego roku szkolnego. Od kilku lat Ministerstwo Edukacji Narodowej nadaje priorytety w każdym kolejnym roku szkolnym. Rok szkolny 2008/2009 był „Rokiem przedszkolaka”, 2009/2010 – „Rokiem historii najnowszej”, 2010/2011 – „Rokiem odkrywania talentów, 2011/2012 – „Rokiem szkoły z pasją”, a w 2012/2013 „Rokiem bezpiecznej szkoły”. Inicjatywa „Roku szkoły w ruchu” pomoże uczniom odkryć nowe możliwości i zaszczepi w nich zainteresowania aktywnością fizyczną.

Podczas konferencji prowadzone były lekcje otwarte:

  1. „ Nauka odbić prawostronnych i elementy gry pojedynczej w badmintonie” – prowadzili nauczyciele kontraktowi mgr Wielgat i mgr Ł. Choynowski.
  2. „Nauczanie skoku w dal techniką biegową. Środki treningowe skoczka” – mgr J. Kotowski.

Nauczyciele wzięli czynny udział w pokazach:

  1. „Nordic Walking dla wszystkich – jak chodzić z kijami” – dr Krzysztof Piech (AWF Biała Podlaska).
  2. „Taniec nowoczesny jako alternatywa ruchowa – podstawy nauczania” Anna Wolska – „Ann Art.” Studio Tańca
  3. Pokaz gry z objaśnieniem w tenisie stołowym w wykonaniu pingpongistów z ekstraklasy – trener kadry Polski w tenisie stołowym –Tomasz Rzeszowski.

W godzinach wieczornych dr Krzysztof Piech poprowadził wykład nt „ Tendencje w szkolnym wychowaniu fizycznym na przykładzie kursu dla nauczycieli w Malles”. Piątkowa część konferencji zakończona została meczem towarzyskim w piłkę siatkową Kolno – Reszta Świata.

W sobotę konferencja zakończona została meczem w piłkę ręczną dziewcząt PG Dąbrowa Białostocka (w-ce mistrz woj. podlaskiego).